Av. Dicle Matur Çökelek

Ortak Avukat

İletişim

Eğitim

Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Av. Dicle Matur Çökelek hakkında

1982, Konya doğumlu Av. Dicle Matur Çökelek, 2004 yılında hukuk öğrenimini Konya Selçuk Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Av. Dicle Matur Çökelek, 2005 yılında İzmir Barosu bünyesinde avukatlık stajını tamamlamış ve Aralık 2005 tarihinde İstanbul Barosu’na kaydolmuştur.

2006 yılından beri İstanbul’da aktif olarak avukatlık yapmakta olan Av. Dicle Matur Çökelek, Sen Sinema Emekçileri Sendikası ve Disk Enerji-Sen Sendikası’nın avukatlığını ve 2015 yılından bu yana İstanbul Adliyeleri’nde İş Hukuku alanında bilirkişilik yapmaktadır.

Av. Dicle Matur Çökelek, İstanbul Barosu’nun bünyesinde 2006 yılında düzenlenen Ceza Muhakemeleri Eğitimi’ne ve 2008 yılında düzenlenen Kadın Hakları Eğitimi’ne ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin bünyesinde 2006 yılında düzenlenen Ceza Muhakemeleri Hukukunda Uzlaşma Eğitimi ile 2009 yılında düzenlenen CMK Uygulamaları Eğiticileri Eğitim Programı’na katılmıştır.

Bunun yanı sıra Av. Dicle Matur Çökelek, 2012 yılında Helsinki Yurttaşlar Derneği bünyesinde Mülteciler Hukuku Eğitimi ve 2015 yılında Türkiye Barolar Birliği bünyesinde Aktüerya Eğitimi almıştır.

2016 yılında Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde arabuluculuk eğitimini tamamlayan avukat, Arabuluculuk Sicili’ne kaydolmak için girilmesi gereken son sözlü sınavına hazırlanmaktadır.

Dicle Matur Çökelek, T.C. Adalet Bakanlığı’na bağlı Arabuluculuk Sicili’ne kayıtlı ilk arabuluculardandır.

2006 yılından beri İstanbul’da aktif olarak avukatlık yapmakta olan Av. Dicle Matur Çökelek, Avukat M. Efser Karayel Keßler ile birlikte Ekim 2016 itibariyle Matur & Ökten & Karayel Keßler Hukuk Bürosu’nun İstanbul Bürosu’nda çalışmaktadır.

Avukat;

  • İş Hukuku,
  • Ceza Hukuku
  • Fikri ve Sınai Haklar Hukuku,
  • Aile Hukuku,
  • Miras Hukuku,
  • İcra ve İflas Hukuku,
  • Şirketler Hukuku,
  • Yabancılar Hukuku, özellikle de Mülteciler Hukuku

alanlarında uzmanlaşmıştır.

← Previous