Av. Gonca Tekeli

Partner

İletişim

Eğitim

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Av. Gonca Tekeli hakkında

1981, Denizli doğumlu Av. Gonca Tekeli, YÖK üniversiteye giriş başarı bursu ile Yeditepe Üniversitesi’nde başlamış olduğu hukuk öğrenimini 2003 yılında tamamlamış ve dönem üçüncüsü olarak yüksek derecede başarı ile mezun olmuştur. Av. Gonca Tekeli, 2004 yılında İstanbul Barosu bünyesinde avukatlık stajını tamamlamış ve İstanbul Barosu’na kaydolmuştur.

2004 yılından beri İstanbul’da aktif olarak avukatlık yapmakta olan Av. Gonca Tekeli, T. Garanti Bankası Hukuksal Danışmanlık biriminde başlamış olduğu çalışma hayatına Aksu&Savaş&Çalışkan Avukatlık Ortaklığı ve Birsel Hukuk Bürosu ile devam etmiş ve 2011 yılından itibaren serbest avukat olarak çalışmasına devam etmektedir. Av. Gonca Tekeli, 2017 yılından itibaren Matur & Ökten & Karayel Keßler Hukuk Bürosu’nun İstanbul Bürosu’na bağımsız danışman olarak (Of Counsel) katkı sağlamaktadır.

Av. Gonca Tekeli, özellikle şirket kuruluşu süreçlerinin yerine getirilmesi, genel kurul, ortaklar kurulu, yönetim kurulu süreçlerinde danışmanlık, şirketlerin hisse devri, sermaye arttırımı, birleşme, bölünme, joint venture ve diğer her türlü hukuki işlemlerinde yerli ve yabancı şirketlere danışmanlık yapılması ve gerekli dokümantasyonun hazırlanması; çeşitli bankaların kredi sözleşmelerinde hukuki danışmanlık ve diğer her türlü sözleşmelerin müzakeresi ve tamamlanması; şirket birleşme ve devralma, özelleştirme ve özel-kamu ihale süreçleri öncesi şirketlerin inceleme ve değerlendirilmesi (due diligence) ve her türlü hukuki mütalaanın hazırlanması konusunda uzmanlaşmıştır.