Hakkımızda

1990'dan beri

Matur & Ökten & Karayel Keßler Hukuk Ofisi

Matur & Ökten & Karayel Keßler Hukuk Bürosu 11 Mart 1990’ da „Matur & Ökten Hukuk Bürosu“ adı altında Kemeraltı İzmir’de kurulmuş ve 2011 yılında İzmir Bayraklı Adliyesi’nin yakınındaki mevcut adresine taşınmıştır.

Büromuzun kurucu avukatları S. Murat Matur, Efsun Matur ve Turgay Ökten, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur ve İzmir Barosu’na kayıtlı olarak 25 yılı aşkın bir süredir mesleklerini aynı heyecan ve kararlılıkla icra etmektedir.

Büromuz, Ekim 2016 tarihi itibariyle şimdiye kadar bağlantılı çalıştığı Av. Dicle Matur Çökelek ve Av. M. Efser Karayel-Keßler’i bünyesine daimi olarak katmış ve böylece nitelikli yeni partnerleriyle İstanbul ve Almanya’da yerleşik hizmet verme imkanına kavuşmuştur. Bu tarihten itibaren büromuz „Matur & Ökten & Karayel Keßler Hukuk Bürosu“ adı altında hizmet vermeye başlamıştır. 

Ayrıca kurucu partnerlerimizden Av. Efsun Matur 2013 yılında getirilen Arabuluculuk Mevzuatı uyarınca ilk sicilli arabuluculardan olmuştur. Böylece büromuzun müvekkillerine alternatif uyuşmazlık çözüm yollarından yararlanma imkanı sunması sağlanmıştır.

Büromuzun faaliyet alanları hukuki danışmanlık ve uyuşmazlık çözümü olarak iki ana kısma ayrılmıştır. Avukatlarımız arasındaki iş bölümü uzmanlık esasına dayanmaktadır. Böylece müvekkillerimiz büromuza başvurduğunda hukuki ihtiyaçları konunun uzmanı olan partner avukat tarafından değerlendirilmekte ve problemler daha hızlı çözüme kavuşturulmaktadır.

Matur & Ökten & Karayel Keßler Hukuk Bürosu’nda hem İngilizce hem de Almanca yetkin seviyede konuşulmaktadır.

Büromuz sadece Almanca ve İngilizce konuşan değil, aynı zamanda Alman Hukuku, Avrupa Birliği Hukuku ve Uluslararası Ticaret ve Yatırım Hukuku’na hakim avukatları bünyesinde bulundurmaktadır. Partner Av. M. Efser Karayel Keßler’in Almanya’da Alman Hukuku ve Uluslararası Özel Hukuk alanında aldığı eğitim ve uluslararası hukuk büroları ve yabancı şirket hukuk departmanlarında yaptığı çalışmalar büromuza Avrupa standartlarını yakalama şansı vermiştir.

Matur & Ökten & Karayel Keßler Hukuk Bürosu’nun yurtiçinde ve yurtdışında kendini evinde hisseden avukatları, her türlü yasal gelişmeyi takip ederek müvekkillerine hem önleyici hem de çözüm odaklı hukuksal hizmet vermektedir. En güncel hukuki gelişmelere hakim olarak yasal çözümleri bulmak ve müvekkillere sunmak ekibimizin başlıca hedefidir.